Alpint

Alpint og alpingruppa er en del av Steinkjer Skiklubb. Hovedaktiviteten for alpingruppa handler om å skape drift i Heggesåsen alpinbakke hver vinter slik at forholdene ligger til rette for lek, trening og trivsel. Heggesåsen alpinbakke skal være en arena for alle som vil prøve seg på ski og snowboard. I dag er det godkjent heis i bakken, det ligger til rette for bygging av hopp med mer og varmestue med kiosksalg som holder åpent når bakken er åpen. Den største utfordringen vår er å få nok snø i bakken så vi kan holde åpent. Det jobbes med å få egen snøproduksjon i bakken som alpingruppa håper å få på plass i vinter. Dette har vært mulig etter dugnadsarbeid og penger/ressurser fra Folkets pris av Sparebank 1 SMN, Gjensidigestiftelsen, NTFK og tippemidler.

Alpingruppa har i tillegg fokus på generell rekruttering til alpint i Nord-Trøndelag gjennom samarbeid med Nord-Trøndelag Skikrets, Follafoss IL, Stjørdals Blink Alpint og Inderøy IL Alpint.

Informasjon og annonsering av åpning, treninger og renn kan enkelt finnes  på vår facebookside eller hjemmesiden. Ta gjerne kontakt om det er noe dere lurer på.

Gruppestyret 2016/2017:


Leder:Tord Vekseth

tvekseth@yahoo.no91346882


Nestleder:Erik Sjaastad

erik.sjaastad@euroskilt.no47634866


Sportslig ansvarlig:Stian Wodahl

stian.wodahl@gmail.com90777240


Økonomi/marked:Espen Carlsson

espen.carlsson@gmail.com91763782

+

Tor Eldar Veie

toreldar.veie@domstol.no95868134


Anlegg / heis:Rune Holmvik

rune.holmvik@ntebb.no93204172


Anlegg / snøprod:Lars Tørring

latoerri@online.no90992711


Arrangement:Espen Vekseth-Hahn

evekseth@yahoo.no99603426
























Powered by: Bloc